YÜZ ŞEKLİNE GÖRE NE TÜR KAHKÜL KESTİRMELİSİN?

emirhan | 29 Nisan 2017 | Yüz Şekline Göre Saç Modelleri | 0 yorum

Kahkül kesim, kadını hem daha genç hem de daha cool göstermesi sebebiyle bir numaralı tercihler arasında. Modada trend olan stillerde zaman zaman eskiye dönüşler görüyoruz. Kahkül kesim de bir zamanların modası olan saç trendleri arasında.

Kahkül çılgınlığına siz de katılın ve en trend saça sahip olan kadınlar arasında yer alın. Saç modellerindeki çeşitlilik kadar kakül modellerde de çok farklı tarzlar var. Fakat resimlerde gördüğümüz her kakül modelini kendimize uygulayamayız. Çünkü her insanın yüz şekli farklıdır.

YUVARLAK YÜZE KAKÜL MODELİ: Yuvarlak yüz şekline sahip kadınlar faux kakül modelini tercih edebilirler. Faux kakül modeli katlı kesim gibi göründüğü için yuvarlak yüzü zayıflaştırarak suratın ablak görünmesini engeller. Çok kısa ve dümdüz kaküller bu yüz tipi için uygun değildir. Gözlerin bayağı üstünde kesilmiş kısa kaküller, yanakların daha tombul görünmesine sebep olur.

UZUN ve OVAL YÜZLER İÇİN KAKÜL: Aslında kakülün en çok yakıştığı yüz şekli uzun yüzlerdir. Çünkü uzun yüzlerde çeneden alna kadar orantısız göründüğü için bu oranı kakülle yakalamak mümkündür. Düz ve kalın kakül ya da perçemler uzun yüzleri çok daha seksi göstermektedir.

KARE YÜZLERE KAKÜLLER: Kare yüz şekline sahip olanlarda biraz sert bir mizaç görüntüsü oluşur. Bu mizacı yumuşatmak için uygun saç modeline göre seçeceğiniz kakül modeli yüzünüzü çok daha yumuşak gösterir. Kakülün tek taraflı kullanıldığı modeller tercih edilmelidir. Bunun yanında Fransız kaküllerinin uçlara doğru inceltilmiş şekilleri kare yüze en uygun olan kakül modelleri arasındadır.

ÜÇGEN YÜZE GÖRE KAKÜL SEÇENEKLERİ: Kakülü elbette doğru saç modeli ile kullanmak daha doğru olur. Çünkü saç kesim modeli yüz şekline göre doğru değilse tek başına kakül de bir işe yaramaz. O yüzden üçgen yüz için öncelikle katlı kesimden kaçınılmalıdır. üçgen yüz yapısında çene daha dar olduğu için o bölgeyi ön plana çıkarmamamız gerekir. Bunun için düz kesimler ya da ensede darlaşıp öne doğru uzayan modeller tercih edilmelidir. Eğer alın kısmı da dar ise üçgen kakül kestirin ve sezonun ikonları arasında yer alın.

KALP YÜZ ŞEKLİNE GÖRE KAKÜLLER: Kalp yüz şekli üçgen yüz şekline şu açıdan benzer: İkisinin de çeneye doğru darlaşan yapısı vardır. Yani alın kısmı daha geniştir. Aslında alnın geniş olması avantaj. Gözlerle buluşan kakül modelini uygulayabiliriz. Uzun tarzda ve kalın kaküller de bu yüz tipi için idealdir. Küt saçlara uygulayacağınız mikro kaküller de sezonun hit modelleri arasında. Alnı geniş olan yüze yakışan bu kakül modeliyle fütüristik bir havaya bürünebilirsiniz.


2017 kakül modelleri, kakül hangi yüze gider, kakül kesim modelleri, KAKÜL MODELLERİ, kakül modelleri ve isimleri, kakül nasıl yapılır, kakül ve perçem modelleri, kare yüze kakül modelleri, mikro kakül modelleri, yandan kakül modelleri, yüz şekline göre kakül modelleri,

Coprtying tüm hakları saklıdır.