Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkisel Ürünler

emirhan | 1 Nisan 2018 | Genel | 0 yorum

Saçlarınız İçin Doğal Çözümler:

 

Saç dökülmesi, kadın olsun erkek olsun birçok kişinin şikayet ettiği başlıca konulardan biridir. Özellikle ileri yaşlarda birçok kişi saç dökülmesi sorunu yaşamaktadır. Sadece yaşa bağlı değildir. Kimi zaman hormonal, kimi zaman stressel, kimi zamanda çevresel faktörlerle saç dökülmesi yaşanmaktadır. Saç dökülmesinde uygulanan cerrahi yöntemlerin oldukça pahalı olduğu bilinmektedir. Bu yüzden bitkisel yöntemler daha çok tercih edilir. Sizlere saç dökülmesine iyi gelen birkaç bitkisel ürün öneriyoruz.

 

           BİBERİYE: Biberiye saç dökülmesine karşı etkili bitkisel bir yöntemdir. Yıllardır kullanılan bu yöntem özellikle saç derisine uygulandığı zaman, kan dolaşımını hızlandırdığı için saç köklerini canlandırır ve saçların gürleşmesini sağlar. 20 damla biberiye yağını eşit miktarda zeytinyağı ve badem yağı ile karıştırarak saç diplerinize sürün ve masaj yapın. Bir saat kadar bekletip saçlarınızı şampuanla yıkayabilirsiniz. Daha kolay arındırma için şampuanı saçınıza önce kuru uygulayın. Bu şekilde masaj yaptıktan sonra saçınızı ıslatarak yıkamaya devam edin. Bütün yağ bakımlarında bu şekilde uygulama yaparsanız daha kolay arındırma sağlarsınız.

 

           ALOE VERA: Cilde iyi gelen aloe vera, saç derisine de oldukça faydalıdır. Saçın PH dengesini sağlar ve özellikle yıpranmaya bağlı dökülmeler azalır. Aloe vera jelini saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Bir saat beklettikten sonra saçınızı yıkayın.

 

           ISIRGAN OTU: Birçok şampuanın içeriğinde de kullanan ısırgan otu saç dökülmesini önler ve yeniden saç çıkmasını sağlar. Isırgan otu saç köklerini canlandırarak parlaklık verir. Kepek sorununa ve saç derisinde yaşanan birçok soruna da çaredir. İçeriğinde A ve C vitaminleri, kalsiyum ve birçok besleyici vitamin ve mineral bulunmaktadır.

 

           YILAN YAĞI: Aktardan alacağınız yılan yağını saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Saçlarınızı tarayın ve yarım saat saçınızda bekletip saçınızı durulayın. Bu yöntemi haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

 

           ÇAM TEREBENTİN: Şampuanların içine de karıştırabileceğiniz çam terebentin yağını aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Yaklaşık iki üç yemek kaşığı çam terebentin yağını şampuanınıza karıştırarak saçınıza uygularsanız saç kökleri beslenecektir.


Saç dökülmesi nasıl önlenir?, Saç Dökümesine İyi Gelen Bitkisel Ürünler, Saçlarınız İçin Doğal Çözümler,

Coprtying tüm hakları saklıdır.