NOSTALJİK SAÇ MODELLERİ

emirhan | 11 Ağustos 2017 | 2017 nostaljik saç modelleri | 0 yorum

Nostaljik saç modelleri diye başlık açtım. Günümüzde eskiye ait anlamında her ne kadar retro kelimesi kullanılsa da ben nostaljik kelimesini tercih ediyorum. Retro kelimesini sözlük bile algılayamadan altını çiziyor garibim:)

 

Günümüzde saç dökülmesi hem bayanların hem de erkeklerin korkulu rüyası haline gelmiş durumda. Eski Türk filmlerini izlerken, bayanların yada erkek oyuncuların kabarık ve gür saçlarına hayran kalmamak elde değil.

 

Sadece Türk filmlerinde değil eğer anneannenizin veya babaannenizin eski fotoğrafları varsa o fotoğraflardaki kişilerin saçlarına ve kıyafetlerine hayran kalmaktayım. Kimi zaman çoğu şeyde modada eskiye dönüş yaşanmaktadır.

 

Neden günümüzde daha seyrek saçlara sahip çoğu insan? Öncelikle eskiden çok fazla kimyasal madde kullanılmıyordu. Bu kadar çok şampuan, saç kremi çeşitleri yada maskeleri yoktu.

 

Doğal sabunlar ve şampuanlar ile saçlar tarakla bile çok kolay şekillendiriliyor. Şimdilerde ise hem kozmetik sektörü çok fazla genişledi, hem de saç için kullanılan aletler çoğaldı. Bu ürünler de saç şekillendirme gayet başarılı. Fakat çok kullandığımızda maalesef saçlarımıza zarar verebiliyor.

 

Saçlarımıza en az oranda zarar veren ürünler kullanarak, bitkisel bazı bakım kürleri uygulayarak saç dökülmesinin ve saçlarınıza gelecek zararı önleyebilirsiniz. ( Bunun için saç tiplerine göre bakım yazımızı inceleyebilirsiniz.) Saçlarımızın güçlenmesinde tabiki beslenmemize de dikkat edebiliriz.

 

Siz de davetlerde nostaljik bir görünüm ile farklılık oluşturmak istiyorsanız, sizin için derlediğimiz nostaljik saçları inceleyerek, kullanmak istediğiniz saç modelini seçebilirsiniz. Bu saç modellerini incelerken, belki de izlediğiniz filmleri bile hatırlayabilirsiniz.

 

Bazen modaya uymak da çok güzel. Fakat ara sıra farklılık oluşturmak da insanın hem kendini daha iyi hissetmesini sağlar, hem de tek tip aynı model insan olmaktan sizi biraz kurtarmış olur. O yüzden siz de kendinize gidebilecek en güzel modeli seçerek davetlerin farklı ve en şık bayanı olabilirsiniz.

 

 

 


eski saç modelleri, kabarık saç, kabarık saç modelleri, nostaljik saç modelleri, retro saç modelleri,

Coprtying tüm hakları saklıdır.