MEVSİME GÖRE SAÇ RENGİNİZİ BELİRLEYİN

emirhan | 28 Ağustos 2017 | MEVSİME GÖRE SAÇ RENGİNİ BELİRLE | 0 yorum

Mevsime göre saçın rengi mi olur demeyin. Kullandığımız saç bakım ürünlerden tutun da fön çekmek bile saç rengini farklı göstermektedir.

Peki mevsimlere göre niçin farklı saç renkleri olmalı? Her mevsim tenimiz, makyajımız hatta kıyafetlerimiz bile farklı tonlarda. En çok kıyafetlerimiz de saçlarımıza yansıma yaptığına göre o zaman mevsime göre saç bakımı ve renkleri olmalıdır. Güneşten de yazın tenimiz bronzlaşır ve eski halinden farklı bir renk olabilir. Normalde cildimiz koyu ve yazın da bronzlaşmışsa tenin rengini açacak saç renkleri tercih edilebilir. Kışın da koyu renk giysiler giyildiği için bu tamamen sizi soğuk gösterebilir. Çünkü saç rengi mizacı bile etkiler. Yumuşak tonlarda açacağımız saç rengini sonbahar ve kış için ideal olarak kullanabiliriz.

Çok fazla renk tercihi yapmayanlar aynı renk tonunun içerisinde farklı uygulamalarda bulunabilirler. Hep sarı kullanmayı tercih edenler, sarının farklı tonlarını mevsimlere göre ayarlayabilir. Yazın koyu sarılar tercih edilse de kışın teni daha da açmak için, biraz daha açık sarı renk tercih edilebilir. Bu da kışın giyeceğimiz koyu renk kıyafetlerle uyum sağlar.

Peki saç rengini çok farklı kullanıyorsak mevsime göre nasıl değiştirebiliriz. Sonbahar mevsimine gireceğimiz şu son günlerde, doğadaki yapraklar dökülmeye ve renk değiştirmeye başlar. Kırmızımsı ve açık kahve, sarı tonlar tam bu mevsim için biçilmiş kaftandır. Kızıl tonları sonbaharda giyeceğimiz sarılar ve kahveleri açarken uyum da sağlar. Ayrıca trend olan ombre modelleri de sonbahar mevsimine yakışan renkler arasındadır. Yazın hemen ardından ise sıcak tonlar tercih etmek, ciltle çok güzel uyum sağlamaktadır.

Kış mevsimine gelelim. Kış mevsimi biraz daha kasvetli ve insanı çok dışarı çıkarmayı istemeyen mevsimdir. Koyu renk kıyafetler genellikle tercih edilir. Özellikle kabanlarda kahverengi ve siyahlar tercih edilir. Saç rengi olarak da kahvenin sıcak tonları, siyah, koyu sarılar bu mevsime uygundur.

Kışın ardından çiçekler açtı ve bahar müjdelendi. Peki doğayla ve kendimizle uyumu nasıl sağlayacağız? Yeşermeye başlayan yapraklarla bakır tonlar muhteşem olur. Bakır, çok kırmızı olmayan bakır tonları, açık kahve ve kumral tonlar bu mevsime çok güzel uyum sağlar.

Yaz mevsimi, mevsimlerin en güzeli. Açık sarılar, platinler, açık kumral, karameller bronzlaşan tenimizle uyum sağlar. Hatta şu aralar moda olan pembe saç rengi bile yazın giysilerle çok güzel uyum sağlar.Tabi burda şart olan, makyajsız bu saç renklerini kullanmamaktır. Aksi takdirde her mevsim sizi solgun ve olduğunuzdan daha olgun gösterebilir. Tabi ki dip boyasına da dikkat etmek en doğru olandır.

 


2018 saç rengi trendleri, 2018 saç renkleri, ilkbahar saç rengi, kendinize uygun saç rengi, kış saç renkleri, mevsimlere göre saç renkleri, saç renkleri, sonbahar saç renkleri, yaz saç rengi,

Coprtying tüm hakları saklıdır.