Gelin Duvağı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

emirhan | 7 Ağustos 2018 | Genel | 0 yorum

Dünya evinden içeri gireceğiniz o büyük gün gelip çattığında genç bir kadın olarak elbette ki sizi en çok meşgul edecek olan şey gelinlik seçimidir. Ama bunun yanında harika bir gelinlik seçseniz dahi gelin duvağı seçiminde hataya düşerseniz, gelinliğinizin mükemmelliği de gölgelenecektir. Bu yüzden bu içeriğimizde “Gelin Duvağı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?” konusuna değindik.

 

Gelinlik seçerken gösterdiğiniz özeni mutlaka duvak seçerken de göstermelisiniz. Çünkü yanlış seçilmiş bir duvak gelinliğinizin düzgün orantısını bozabilir ya da gelinlik modeliyle özdeşleşmiyor olabilir. Bu yüzden gelinlik seçmeden önce duvak modelleri konusunda da sıkı bir araştırma yapmanızda yarar var. Örneğin duvağın tül dokusu, işlemesi, boyu en önemlisi de tarzına bu konuda çok önemlidir. kadar sizi uğraştırabilir. Gelinliğinizle özdeşleşen kusursuz duvağı bulmak için var gücünüzle denemeler yapmanızı öneririz.

 

Duvak Modeli Seçimi

 

İlk adımda kesinlikle duvağınızın stilinin gelinliğinizle uyum içinde olmasına özen gösterin. Çünkü duvak, en üstte duran, yüzünüzü çerçeveleyen ve ilk bakışta göze çarpan unsurdur ve gelinliğinizin en büyük tamamlayıcısıdır. Gelin adayları günümüzde daha çok uzun duvakları tercih etmekte. Çünkü uzun duvaklar diğerlerine oranla daha ihtişamlı görünür. Ama bu aşamada boy uzunluğunuza da dikkat etmelisiniz. Kısacası kusurlu görünmemek adına Gelin Duvağı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz konusunda kısa boyluysanız kısa formlu duvak modellerine yönelmenizi öneririz.

 

Duvak Seçiminde Saç Ve Makyaja Uyumu

 

Duvak seçerken bir dikkat etmeniz gereken unsur da saç modeli, makyaj, çiçek gibi detaylardır. Yanı sıra uzun bir duvak seçtiğinizde gecenin ilerleyen saatlerinde sizi sıkabileceğini de hesaba katmalısınız.

 

Duvağınızın rengi mutlaka gelinlikle bire bir olmalı ayrıca kesinlikle saç modelinizle de uyumlu olmalıdır. Bu konuda daha çok uzun saçlar için, kısa saçlar için ise kısa duvak önerilir. Daha çok ayrıntı vermek gerekirse romantik kesimli gelinlik modellere uzun duvak modelleri uyumlu olabilir. Modern tasarımlı gelinlikler içinse kısa abartısız duvak modellerine yönelinmelidir.

 

Saç modeliyse duvakla bir bütün olarak düşünülmeli söz gelimi ensede toplanmış bir topuzla kullanılacak olan duvaklarda uzun ve ışıltılı duvak modelleri tercih edilebilir. Yanı sıra kısa saçlar için şapkalı veya perdeli dramatik duvak modelleri önerilebilir.

 

Seçmiş olduğunuz duvağın saçınızı, makyajınızı ve güzelliğinizi kapatmamasına özen göstermelisiniz. Tam da bu noktada duvak seçimi öncesinde saç stilinizi belirlemeli ve sonrasında duvağınızı seçmelisiniz.  “Gelin duvağı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?” konulu içeriğimiz burada sona erdi.

 

 


Coprtying tüm hakları saklıdır.