Saç tipine göre bakım

emirhan | 5 Nisan 2017 | Kısa Saç Modelleri, Saç tiplerine göre bakım | 0 yorum


Eski Türk filmlerindeki bayan oyuncuların saçlarına baktığımızda hayran kalmaktayız. Gür ve canlı saçlara sahip olmayı her kadın ister.

Fakat günümüzde saç dökülmesi, erkeklerin korkulu rüyası olduğu kadar bayanların da kabusu haline gelmiş durumda. Peki neden eskiye oranla daha cansız, mat ve az saça sahibiz.

Saç dökülmesinde pek çok faktör rol oynamaktadır. Birincisi eskiye göre daha çok kimyasal ürünler kullanılmakta. Eskiler sabunla hem vücut hem de saç temizliğini kolayca hallediyordu. Hem de maliyet olarak da çok uygundu. Şu an çok para harcayarak kullandığımız ürünler bile saç dökülmesi ilerlemişse pek faydası olmuyor gibi.

Bundan başka 2.faktör hava kirliliği, stres, mevsimsel değişiklikler, doğum, güneş ışığına,fön veya saç şekillendiriciye çok maruz kalmak da diğer sebeplerdir.

Saçımıza uygun şampuanı bulamadıysak, evde birtakım uygulayacağınız yöntemlerle saçınızı doğal haline kavuşturabilirsiniz. Aslında doğru beslenmemekten kaynaklanan pek çok faktörden, vücudumuz sinyaller vermektedir. Saç dökülmesi de bunlardan biridir.

Doğal ve vücudumuzun ihtiyacı olan ürünlerle beslensek saçlarımızın da güçlü olmasını sağlayacaktır. Fakat tek başına beslenmek de yeterli olmamaktadır. Yukarda saydığımız pek çok etkenden de saçlarımız eski canlılığını yitirebilir. Saçlarımızın eski güzelliğine ve sağılığına kavuşması için evde uygulayacağımız pek çok yöntem işe yaramaktadır.

PARLAKLIK VE CANLILIK MASKESİ

KURU SAÇLAR İÇİN MASKE

Zeytinyağlı Maske

1 yumurta sarısına karıştıracağınız ve saçlarınızın uzunluğu miktarınca, iyice yedirerek sürdüğünüz maskeyi yarım saat veya daha çok etki görmek isterseniz 1 saat yada 2 saat bekletin. Ardından saçınızı iyice yıkayın ve durulayın.

SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN MASKE

Bunun için maskeden ziyade günlük kullandığınız ürüne, 3 veya 4 diş dövülmüş sarımsak eklemek yada 2 tatlı kaşığı badem yağını 1 büyük kutu şampuanınıza eklemek doğru bir yöntem olacaktır.

YAĞLI SAÇLAR İÇİN MASKE

Biraz salata tarifi gibi bir maske, fakat yağlanma etkisini büyük ölçüde azaltan maske tarifidir. Yarım su bardağı sirkeye, 1 kahve fincanı limon suyunu ekleyin. Bu karışıma 1 tatlı kaşığı kekik suyu ekleyin biraz da su ekleyerek saçlarınıza masaj yapın.

İNCE TELLİ SAÇLAR İÇİN KALINLAŞTIRICI MASKE

2 yemek kaşığı badem yağına, 1 tane püre haline getirilmiş muz, 1 yumurta, 1 yemek kaşığı bal ekleyin. Saçlarınızı yıkamadan 1 saat öncesi iyice yoğurarak maske yapın. Bu etkiyi daha belirginleştirmek istersek ekstra 1 saat daha uzatabilirsiniz. Özellikle badem yağının kalınlaştırıcı ve parlatıcı etkisini fark edeceksiniz.

 


ince telli saçlar için bakım, ince telli saçlar için maske, Kuru saçlar için maske, Saç dökülmesi için maske, Saç dökülmesinin sebepleri, Saç maskesi, Saç tipine göre bakım, Yağlı saçlar için maske, Yağlı saçlara bakım,

Coprtying tüm hakları saklıdır.